Холодильне обладнання для заморожування чорниці, малини, смородини та іншої ягоди

Щоб забезпечити високу якість замороженої ягоди потрібно якнайшвидше заморозити ягоду.При швидкому заморожуванні зберігається внутрішня структура тканин, не встигають утворюватися кристали льоду.
Для швидкого заморожування потрібна висока швидкість руху повітря, тобто хороший обдув і низька температура.
На швидкість заморожування також впливає товщина шару продукту. Ягода може поступати в камери в ящиках, спеціальних піддонах або на конвеєрі, і чим тонший шар тим швидше замерзне ягода.

Камеру заморожування потрібно забезпечити якісною теплоізоляцією: стіни і стеля мають бути теплоізольовані пінополіуретановою ізоляцією товщиною від 150мм, на підлозі - бетонна стяжка з теплоізоляцією від 150мм екструдованого пінополістиролу відповідної щільності.
Для таких камер з малою продуктивністю до 5тонн/доба можна застосовувати агрегати на базі низькотемпературних компресорів Bitzer, Frascold, Bock, Copeland та ін.. або компресорні збірки, станції, де на одній рамі від 2-х і більше компресорів.
Для більших потужностей найкраще підходять гвинтові компресори Bitzer, Frascold … На їх основі складають агрегати і компресорні станції, збірки.

Ягода може заморожуватися в камерах поступаючи туди в ящиках чи спеціальних піддонах, при цьому важливо забезпечити проміжки між ящиками через які має продуватися повітря. Чим менший ящик і тонший шар тим більша швидкість заморожування.
Щоб забезпечити якісний обдув (заморозку) застосовують спеціальні конструкції, направляючі в камерах. Температура в камерах має бути в межах -28…-35ºС.
Для того щоб заморожувати ягоди продуктивністю від 1тонн/год і вище застосовуються флюідизаційні тунелі, в яких ягода поступає на стрічці, продувається сильним потоком повітря і заморожується за короткий час.
Для таких камер застосовуються повітроохолоджувачі з потужними вентиляторами, великою відстанню між ламелями,

Цим критеріям відповідають повітроохолоджувачі:

  - ECO MODINE;
  - Guntner;
  - Goedhart та ряд інших.

В камерах заморожування особливу вимогу ставлять до ТРВ.
Вони мають забезпечувати роботу холодильної системи в широкому діапазоні температур.

Найкраще застосовувати електронні ТРВ з кроковим двигуном (менша ймовірність збурення системи як в імпульсного ТРВ), такі як Carel, Alco, Sporlan.

Ми комплектуємо установки новітніми пристроями та елементами автоматики з допомогою яких вдається суттєво підвищити ККД і зменшити енергоспоживання.
Весь комплекс методик розрахунку та підбору обладнання забезпечує клієнту отримання якісного кінцевого  продукту з мінімально можливими затратами електроенергії.

Особливу увагу при розрахунку та підбору елементів холодильної системи ми приділяємо енергозбереженню.
Розроблена нами методика підбору обладнання та застосування новітніх технологій та рішень забезпечує економію електроенергії.
В результаті Замовник отримує якісну енергоефективну систему і, як наслідок, якісний продукт з малою витратою електроенергії.

Застосування певних рішень дозволяє значно підвищити енергоефективність обладнання, а саме:

-    застосування автоматики з електронними регулюючими вентилями, дає можливість здійснити економію електроенергії електродвигуном компресора до 38% (за рахунок роботи в зимовий період на менших тисках), і біля 15 % при розморожуванні повітроохолоджувача (за рахунок меншого його обмерзання);
-    застосування регуляторів оборотів вентиляторів конденсатора, дає можливість здійснити економію електроенергії на  вентиляторах конденсатора до 30%;
-    застосування агрегатів у версії зі збільшеним конденсатором, дає можливість застосовувати обладнання при високих температурах навколишнього середовища та в певній мірі економити електроенергію що споживає агрегат до 5%.