Холодильне обладнання для зберігання яблук

Для зберігання яблук необхідно забезпечити високу відносну вологість повітря в камері та відповідний температурний режим.
Відносна вологість повітря має бути на рівні 85…95%, температура в межах 0…+2ºС, важливим також є стабільність температури.
Щоб забезпечити виконання даних умов зберігання застосовується цілий комплекс заходів.

  • Камеру холодильну потрібно забезпечити доброю теплоізоляцією, стіни і стеля  має бути теплоізольована пінополіуретановою ізоляцією товщиною від 80мм, на підлозі бетонна стяжка з теплоізоляцією від 50мм екструдованого пінополістиролу відповідної щільності.
  • Позитивно впливає на процес зберігання наявність в камері «акумулятора холоду», який згладжує можливі зміни температурного режиму, це може бути одна бетонна підлога, чи тільки стіни і стеля з звичайних будівельних матеріалів (цегла, бетон, тощо), у випадку коли теплоізоляція камери проводиться ззовні конструкції камери.
  • Для забезпечення холоду можна застосовувати систему з безпосереднім кипінням фреону чи з проміжним холодоносієм -  охолоджувачами рідин, так званими чілерами.
  • Холодильне обладнання має бути відповідної холодопродуктивності та необхідної комплектації та складу.

Як правило, для холодильних камер застосовуються системи з безпосереднім кипінням фреону.
Повітроохолоджувачі потрібно підбирати великої площі, таким чином щоб зменшити осушування повітря і подальше виведення вологи з камери.
Також повітроохолоджувач має забезпечувати рівномірний потік повітря по цілій камері.

Найкраще для таких камер підходять повітроохолоджувачі спеціальної «овочевої» серії, які мають велику довжину і більшу кількість вентиляторів, вентилятори розміщені перед входом повітря у теплообмінну частину.

До таких повітроохолоджувачів відносяться повітроохолоджувачі:

Також можна застосовувати двопотокові повітроохолоджувачі Eco серії ІDE і GDE,  Omega серії ACD та Guntner, або звичайні повітроохолоджувачі («кубік»), але підібрані відповідним чином (велика площа, мала різниця між температурою кипіння  і температурою повітря).

Важливу роль в холодильній системі відіграє термо - релулюючий вентиль, який регулює подачу фреону у повітроохолоджувач.
Найкраще застосовувати електронні регулюючі вентилі з кроковими двигунами, такі як Carel E2V… E7V, Alco EX та інших фірм.

До переваг таких вентилів слід віднести краще наповнення повітроохолоджувача, можливість досягнення низького перегріву (висока вологість в камері), менше намерзання снігової шуби на ламелях повітроохолоджувача, що в свою чергу дає можливість зменшити час розморожування повітроохолоджувача і зменшує електроспоживання.

Щоб якнайповніше використати переваги електронного регулюючого вентиля треба забезпечити плавне регулювання тиску конденсації фреону, для цієї мети застосовується регулятори Jonson Controls, Alco, Danfoss чи перетворювачі частоти для електродвигунів.

З практичної точки зору в холодильних системах краще застосовувати агрегати на базі півгерметичних компресорів, таких виробників як: Frascold, Copeland, Bitzer, Bock. Всі вони виготовлені за сучасними технологіями і забезпечують високу ефективність.

Для менших камер підійдуть агрегати з герметичними поршневими  компресорами Tecumseh, Embraco чи спіральними компресорами Panasonic, Copeland.
Щит керування холодильної системи забезпечує управління роботою усіх вузлів та елементів системи. Основний керуючий вузол – контролер.
Щити складаються з надійних компонентів, це контактори і автомати захисту Scheider, ABB, Eaton, контролери Carel, Danfoss.
Чіллери застосовуються коли є більша кількість камер і є можливість розподіляти навантаження між різними камерами в різний час. Перевагою є те, що вдається забезпечити високу якість зберігання продукту, але, за рахунок проміжного контуру холодоносія, збільшуються витрати на електроенергію, і сама система є складнішою.

Особливу увагу при розрахунку та підбору елементів холодильної системи ми приділяємо енергозбереженню. Розроблена нами методика підбору обладнання та застосування новітніх технологій та рішень забезпечує економію електроенергії. В результаті Замовник отримує якісну енергоефективну систему і, як наслідок, якісний продукт з малою витратою електроенергії.

Застосування певних рішень дозволяє значно підвищити енергоефективність обладнання, а саме:
-    застосування автоматики з електронними регулюючими вентилями, дає можливість здійснити економію електроенергії електродвигуном компресора до 38% (за рахунок роботи в зимовий період на менших тисках), і біля 15 % при розморожуванні повітроохолоджувача (за рахунок меншого його обмерзання);
-    застосування регуляторів обертів вентиляторів конденсатора, дає можливість здійснити економію електроенергії на  вентиляторах конденсатора до 30%;
-    застосування агрегатів у версії зі збільшеним конденсатором, дає можливість застосовувати обладнання при високих температурах навколишнього середовища та в певній мірі економити електроенергію що споживає агрегат до 5%.