Як створили холодильник?
Кілька тисяч років тому люди використовували для охолодження продуктів ємності, наповнені льодом. Для римського імператора Нерона в середині першого століття нашої ери слуги заготовляли лід і сніг з замерзлих гірських водойм. А в Європі про те, що холод може принести користь господарству, дізналися тільки від Марко Поло, який у своїй книзі детально описав всі переваги використання снігу і льоду.
Перший "холодильник" винайшов американець Томас Мур, який займався транспортуванням вершкового масла. Його рефрижератор складався з сталевого короба, обгорнутого кролячими шкірками, поміщеного в дерев'яну баддю і засипаного зверху льодом.
В середині дев'ятнадцятого століття вперше був отриманий штучний лід. Метод, представлений Джоном Горі через час був використаний для створення холодильників, що застосовуються в пивоварінні і м'ясній промисловості, а також залізничних вагонах-холодильників.
У 1858 році було зроблено значне відкриття: отримання штучного холоду за рахунок абсорбції аміаку. Через 20 років воно допомогло створити компресорний агрегат, здатний виробляти штучний лід у великих кількостях. Великі холодильні установки відразу ж почали використовуватися на бойнях і харчових фабриках.
Побутові холодильники
Перший побутової електрохолодильників з'явився в 1913 році. В якості охолоджуючої рідини в ньому використовувалися токсичні речовини. Через 13 років був винайдений відомий абсорбційний ейнштейнівський холодильник. Паралельно з ним, датським інженером був виготовлений нешкідливий, безшумний і довговічний холодильник, який призначався для домашнього використання. Патент на останній винахід придбала компанія General Electric, і з тих пір почалася ера домашніх холодильних установок.
З 1930 року в побутових холодильниках в якості холодоагенту застосовується фреон. Через десятиліття з'являються холодильники з морозильними камерами, в тому числі і відокремленими, а в 50-60-х роках на ринку з'являються моделі з функцією розморожування. У 1937 році почалося виробництво холодильників в СРСР - моделі ХТЗ-120, а в 1951 році почався випуск знаменитих холодильників "Москва", багато з яких відмінно працюють і зараз. Цікаво, що ремонт холодильників "Москва" був потрібний вкрай рідко завдяки тому, що в їх виготовленні було використано величезну кількість металу, а процес їх виробництва був неймовірно трудомістким.
Сучасні ж побутові холодильники багатьом відрізняються від тих, які виготовлялися півстоліття тому. Вони практично безшумні, економічні в плані витрати електроенергії, мають комфортний і стильний зовнішній і внутрішній дизайн, а також можуть порадувати тривалим терміном експлуатації.