В камерах повітряно - крапельного охолодження тушок птиці (курки, качки, індика тощо) особливу роль відіграє кількість, тип та розташування повітроохолоджувачів.
Потрібно забезпечити рівномірне охолодження (рух повітря) по цілій камері. Для таких цілей найкраще підходять повітроохолоджувачі з потоком повітря до низу, це може бути повітроохолоджувач ECO MODINE серії IDE версії FI чи аналогічний Guntner, Goedhart.
Температура в камері має бути в межах 0…+1ºС, важливим є також стабільність температури, відносна вологість повітря на рівні 90…99%.
Щоб уникнути осушування (зменшення маси продукту) важливо правильно підібрати холодильну систему.
Повітроохолоджувачі мають бути великої площі, підібрані на малу «дельту» (різниця між температурою кипіння фреону і температурою повітря на вході в повітроохолоджувач). Малу «дельту» можуть забезпечити тільки електронні ТРВ, тому їх застосування обов’язкове. Велику роль відіграє час відпайки повітроохолоджувача, він має бути коротким.
Застосування таких вентилів забезпечує краще наповнення повітроохолоджувача, можливість досягнення низького перегріву (висока вологість в камері), менше намерзання снігової шуби на ламелях повітроохолоджувача, що в свою чергу дає можливість зменшити час розморожування.
Камеру холодильну потрібно забезпечити доброю теплоізоляцією, стіни і стеля має бути теплоізольована пінополіуретановою ізоляцією товщиною від 80мм, на підлозі бетонна стяжка з теплоізоляцією від 50мм екструдованого пінополістиролу відповідної щільності.
Для забезпечення холоду можна застосовувати систему з безпосереднім кипінням фреону чи з проміжним холодоносієм - охолоджувачами рідин, так званими чіллерами. Холодильне обладнання має бути відповідної холодопродуктивності та необхідної комплектації і складу.
Як правило для холодильних камер застосовуються системи з безпосереднім кипінням фреону.
З практичної точки зору в холодильних системах краще застосовувати агрегати на базі півгерметичних компресорів, таких виробників як:
- Frascold,
- Copeland,
- Bitzer,
- Bock.
Всі вони виготовлені за сучасними технологіями і забезпечують високу ефективність.
Щит керування холодильної системи забезпечує управління роботою усіх вузлів та елементів системи.
Основний керуючий вузол – контролер. Щити складаються з надійних компонентів, це контактори і автомати захисту Scheider, ABB, Eaton, контролери Carel, Danfoss.
Чіллери застосовуються коли є більша кількість камер і є можливість розподіляти навантаження між різними камерами в різний час.
Перевагою є те, що вдається отримати високу якість продукту, але, за рахунок проміжного контуру холодоносія, збільшуються витрати на електроенергію, і сама система складніша.
Особливу увагу при розрахунку та підбору елементів холодильної системи ми приділяємо енергозбереженню.
Розроблена нами методика підбору обладнання та застосування новітніх технологій та рішень забезпечує економію електроенергії.
В результаті Замовник отримує якісну енергоефективну систему і, як наслідок, якісний продукт з малою витратою електроенергії.
Застосування певних рішень дозволяє значно підвищити енергоефективність обладнання, а саме:
- застосування автоматики з електронними регулюючими вентилями, дає можливість здійснити економію електроенергії електродвигуном компресора до 38% (за рахунок роботи в зимовий період на менших тисках), і біля 15 % при розморожуванні повітроохолоджувача (за рахунок меншого його обмерзання);
- застосування регуляторів оборотів вентиляторів конденсатора, дає можливість здійснити економію електроенергії на вентиляторах конденсатора до 30%;
- застосування агрегатів у версії зі збільшеним конденсатором, дає можливість застосовувати обладнання при високих температурах навколишнього середовища та в певній мірі економити електроенергію що споживає агрегат до 5%.