Refrigeration equipment for storage of carrots, beets, cabbage, vegetables


Для зберігання овочів необхідно забезпечити високу відносну вологість повітря в камері та відповідний температурний режим.
Відносна вологість повітря має бути на рівні 85…95%, температура в межах 0…+2ºС, також важливим є стабільність температури.

Перед завантаженням продукту на зберігання бажано його залишити на ніч на провітрюваній накритій площі, за цей час він дещо охолоне і підсушиться.
Камеру холодильну потрібно забезпечити якісною теплоізоляцією, стіни і стеля  має бути теплоізольована пінополіуретановою ізоляцією товщиною від 80мм, на підлозі бетонна стяжка з теплоізоляцією від 50мм екструдованого пінополістиролу відповідної щільності.

Позитивно впливає на процес зберігання наявність в камері «акумулятора холоду», який згладжує можливі зміни температурного режиму, це може бути сама бетонна підлога, чи самі стіни і стеля з звичайних будівельних матеріалів (цегла, бетон, тощо) у випадку коли теплоізоляція камери проводиться ззовні конструкції камери.

Для забезпечення холоду можна застосовувати систему з безпосереднім кипінням фреону чи з проміжним холодоносієм -  охолоджувачами рідин, так званими чілерами. Холодильне обладнання має бути відповідної холодопродуктивності та необхідної комплектації та складу.

Як правило для холодильних камер застосовуються системи з безпосереднім кипінням фреону. Повітроохолоджувачі потрібно підбирати великої площі, таким чином щоб зменшити осушування повітря і подальше виведення вологи з камери. Також повітроохолоджувач має забезпечувати рівномірний потік повітря по цілій камері.
Найкраще для таких камер підійдуть повітроохолоджувачі спеціальної «овочевої» серії, які мають велику довжину і більшу кількість вентиляторів, вентилятори розміщені перед входом повітря у теплообмінну частину.

До таких повітроохолоджувачів відносяться повітроохолоджувачі Goedhart серії VNS, Omega серії ACPB, Eco серії FTEGuntner серії GACA та інші.
Також можна застосовувати двопотокові повітроохолоджувачі Eco серії ІDE і GDEOmega серії ACD та Guntner, або звичайні повітроохолоджувачі («кубік»), але підібрані відповідним чином (велика площа, мала різниця між температурою кипіння  і температурою повітря).

Важливу роль в холодильній системі відіграє термо-релулюючий вентиль, який регулює подачу фреону у повітроохолоджувач.
Найкраще застосовувати електронні регулюючі вентилі з кроковими двигунами, такі як Carel E2V… E7V, Alco EX та інших фірм.
До переваг таких вентилів слід віднести краще наповнення повітроохолоджувача, можливість досягнення низького перегріву (висока вологість в камері), менше намерзання снігової шуби на ламелях повітроохолоджувача, що в свою чергу дає можливість зменшити час розморожування повітроохолоджувача і зменшує електроспоживання.
Щоб якнайповніше використати переваги електронного регулюючого вентиля треба забезпечити плавне регулювання тиску конденсації фреону, для цієї мети застосовується регулятори Jonson Controls, Alco, Danfoss чи перетворювачі частоти для електродвигунів.

З практичної точки зору в холодильних системах краще застосовувати агрегати на базі півгерметичних компресорів, таких виробників як:
- Frascold;
- Copeland;
- Bitzer;
- Bock.
Всі вони виготовлені за сучасними технологіями і забезпечують високу ефективність.

Для менших камер підійдуть агрегати з герметичними поршневими  компресорами  - Tecumseh, Embraco чи спіральними компресорами Panasonic, Copeland.

Щит керування холодильної системи забезпечує управління роботою усіх вузлів та елементів системи. Основний керуючий вузол – контролер. Щити складаються з надійних компонентів, це контактори і автомати захисту Scheider, ABB, Eaton, контролери Carel, Danfoss.

Чіллери застосовуються коли є більша кількість камер і є можливість розподіляти навантаження між різними камерами в різний час. Перевагою є те, що вдається забезпечити високу якість зберігання продукту, але, за рахунок проміжного контуру холодоносія, збільшуються витрати на електроенергію, і сама система складніша.

Особливу увагу при розрахунку та підбору елементів холодильної системи ми приділяємо енергозбереженню. Розроблена нами методика підбору обладнання та застосування новітніх технологій та рішень забезпечує економію електроенергії. В результаті Замовник отримує якісну енергоефективну систему і, як наслідок, якісний продукт з малою витратою електроенергії.